ÖLÜDENİZ

Ölüdeniz Fethiye ilçesinden 14 km mesafede olan bir beldedir

Ölüdeniz Muğla ilinden 128 km Fethiye ilçesinden 14 km mesafede olan bir beldedir. Dünyanın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz kumsalının dalgalarla kavgalı ve dalgalarla kardeş iki bölümü vardır. Belcekız kıyılarında dalgaların dansını izlerken, Ölüdeniz bölümünde ise rüzgarın masmavi denizi okşamasına şaşırırsınız. Bölgemiz 1983 yılında benzersiz güzelliklerinden, tarihinden, tabiatından ve doğa sporları için elverişli sahalarından dolayı Tabiat Parkı ilan edildi.Ulaşımın çok rahat olduğu  beldemiz Dalaman havalimanına sadece 55 km mesafede bulunmaktadır. Antalya Denizli ve Muğla'nın tam ortasında bulunan yöremiz kendi aracınızla bu şehirlerden 2 saat mesafade.

Mavinin ve yeşilin seviştiği Ölüdeniz de denizin her rengini görebilirsiniz Ölüdeniz'de katılabileceğiniz mavi tur bunu size ispatlar. Ölüdeniz den katılacağınız mavi yolculuk sırasında Aya Nicolas adası, Gemile koyu, Kelebekler Vadisi ve Kabak koyu gibi bir çok cennet köşeyi göreceksiniz.Ayrıca Kelebekler Vadisi ve Kabak koyu için ulaşım gün boyu teknelerle devam etmektedir. Baba Dağının eteklerine motif olan Faralya Köyü ve Karaağaç Köyü'ne belirli saat aralıklarında dolmuşla ulaşım sağlanmaktadır. Yolculuk sırasında önünüzdeki sonsuz mavi suları, yeşilin her tonunu taşıyan ormanları yada hemen üstünüzden havalanan paraşütleri izlersiniz.

Doğa yürüyüşü yapmak isteyen misafirlerimiz Likya Yolu'nun eşsiz manzarasında Baba Dağı'na yaslanarak Antalya'ya varan yolculuğa başlayabilirler. Ölüdeniz dünyanın yamaç paraşütü için yaratılmış en iyi parkuru. Dünyanın her bir köşesinden binlerce yerli ve yabancı turist 1900 metrelik macera için buraya geliyor.Minimum 30 dakika süren uçuş sabah ve akşam saatlerinde manzara için gündüz saatlerindede sıcak hava sebebiyle uzun uçuşlar için mükemmel bir olanak sağlamaktadır.  

detaylı bilgi için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. : www.seahorsebeachclub.com